"OBCOKRAJOWIEC W MIEŚCIE"

Gratulacje dla Szymona Grabka z kl. 6a, który zajął III miejsce we Wrocławskim Konkursie Grafiki
Komputerowe
?OBCOKRAJOWIEC W MIEŚCIE?, natomiast uczennica Dominika Ląd z klasy Va  otrzymała wyróżnienie
Nagrody w tym konkursie ufundowane zostały przez
Wydział Edukacji UM Wrocławia.
Prace konkursowe zostały wykonane pod kierunkiem
nauczyciela Marzeny Stekiel-Jarząb (wiecej)

Dodał: Admin dnia 2013-05-19 12:32:24

XIX Międzyszkolny Mecz Matematyczny

16 maja 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 107 im. Piotra Włostowica miał miejsce XIX Międzyszkolny Mecz Matematyczny Klas V.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
- Kacper Błasiak (z klasy V a) i Paweł Kisz (z klasy V c)
- Weronika Pazdan i Paulina Soróbka (z klasy V b)
W I etapie każda z drużyn rozwiązywała 10 zadań wędrując od stolika do stolika. Na każde z zadań mieli 4 minuty. Można było wybierać stopień trudności zadania i przy poprawnym rozwiązaniu łatwiejszego próbować sił w zmierzeniu się z trudniejszym.
Z niewielką przewagą punktów dziewczyny zakwalifikowały się do finału. Przechodziła do niego jedna drużyna z każdej szkoły.  W finale dziewczyny zmierzyły się z 8 różnorakimi zadaniami dotyczącymi podróżowania. Udało im się zająć VI miejsce. Gratulujemy.
Dziękujemy organizatorom za zaproszenie na udane spotkanie z matematyką.
Łukasz Przyczyna

Dodał: Admin dnia 2013-05-16 16:53:18

KANGUR MATEMATYCZNY 2013

W naszej szkole przeprowadzono Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur, którego szkolnym koordynatorem była Marzena Stekiel-Jarząb. Do konkursu zgłoszono 84 uczestników. (więcej)

Dodał: Admin dnia 2013-05-07 21:15:24

Matematyka na językach

Wyniki I etapu konkursu "Mathematik auf Fremdsprachen" już za nami.

Zapraszamy do rozwiązania drugiej porcji zadań: pobierz

Dodał: Admin dnia 2013-05-05 19:56:15

Matematyka i ekonomia - finał

12 kwietnia w Gimnazjum nr 9 miał miejsce finał I konkursu "Matematyka i ekonomia dla szkół podstawowych". Zakwalifikowało się do niego 10 drużyn.

Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Błasiak z klasy V a, Piotr Jażdżyk z klasy VI a i Andrzej Gębura z klasy VI b. Wywalczyli VI miejsce. Gratulujemy.
Uroczysta gala rozdania nagród odbędzie się 10 maja w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

Dodał: Admin dnia 2013-04-12 14:41:22

Nowy numer gazetki szkolnej

Zapraszamy do lektury nowego wydania naszej gazetki szkolnej "Muchoborskie Nowinki".

numer 3(23)
redakcja

Dodał: Admin dnia 2013-04-08 20:30:35

Projekt ?Chez les amis?

Nasza szkoła uczestniczy w projekcie ?Chez les amis? - ?U przyjaciół? od 2011 roku. Celem głównym projektu
jest zwiększenie zainteresowania uczniów nauką języka francuskiego oraz zapewnienie kontynuacji nauki tego języka po szkole podstawowej. Pomaga on w
rozwijaniu uzdolnień językowych i artystycznych uczniów , uczy umiejętności pracy w zespole, promuje postawę
tolerancji, otwartości oraz wspólnego zainteresowania kulturą Francji i krajów
frankofońskich. (więcej...)

Dodał: Admin dnia 2013-04-02 18:48:37

Matematyka na językach

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie matematyczno-językowym. Na początek zadania z matematyki po niemiecku.
Należy zadania przeczytać, rozwiązać, a odpowiedź zapisać po niemiecku. W słownych opisach rozwiązań zadań i wyjaśnieniach do obliczeń używamy też tylko języka niemieckiego.
Pomocny będzie słowniczek do zadań, w którym znajdziecie użyte w zadaniach wyrazy, których znaczenia warto odnaleźć w słowniku.
Uczestnicy konkursu będą mieli też do przygotowania plakaty, na których będą zebrane najważniejsze wiadomości z różnych działów matematyki.
Dodatkowym atutem będzie napisanie rozwiązań zadań na komputerze z użyciem odpowiednich znaków.
Zadania będą dostępne u nauczycieli i na stronie internetowej szkoły.
Na koniec odbędzie się ostatni decydujący etap konkursu, podczas którego uczniowie samodzielnie w szkole, z możliwością korzystania ze słowników, będą rozwiązywali zadania samodzielnie.
Łączny wynik będzie sumą wszystkich zdobytych punktów w poszczególnych etapach.

Pierwsza lista zadań: pobierz (termin oddania rozwiązań - poniedziałek, 8.04.2013)

zapraszamy
Małgorzata Wierzbicka, Łukasz Przyczyna

Dodał: Admin dnia 2013-04-01 21:13:37

8 wspaniałych

Wyłoniono laureatów wrocławskiej edycji XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych". W tej edycji konkursu zgłoszono 32 uczniów i 11 grup.

Wszyscy zgłoszeni to młodzi ludzie, którzy dzięki pracy dla innych stają się wzorem do naśladowania nie tylko dla rówieśników. Konkurs promuje pozytywne zachowania i postawy młodzieży.

W tym roku uroczysta Gala Wrocławskiej Edycji XIX Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków ?Ośmiu Wspaniałych?, odbyła się 12 marca w Biurze Festiwalowym IMPART 2016. Wyróżnionym wręczono nagrody, dyplomy, nagrody prezydenta Wrocławia i symboliczne ?złote ósemki?, czyli znaczki Ośmiu Wspaniałych.

Nagrodzone w kategorii wiekowej 10-13 lat (tzw. ?Ósemeczka?) zostały uczennice naszej szkoły: Klaudia Laskowska i Julia Baranowska z klasy VI a.
Gratulujemy!!!

zródło: www.wroclaw.pl

Dodał: Admin dnia 2013-03-21 22:09:24

Matematyka i ekonomia

28.02.2013 w naszej szkole miały miejsce eliminacje do I Konkursu "Matematyka i ekonomia" dla szkół podstawowych. Wzięło w nich udział 23 uczniów. Uczestnicy mieli do rozwiązania test, składający się z 30 pytań. Najlepsze wyniki uzyskali:

• Piotr Jażdżyk z klasy VI a,
  • Andrzej Gębura z klasy VI b
  • Kacper Błasiak z klasy V a
Chłopcy reprezentowali naszą szkołę w półfinale konkursu, który odbył się 19.03.2013 w Gimnazjum Nr 9. Drużynowo zajęli w nim 8 miejsce, co dało im awans do finału konkursu, w którym zmierzy się 10 najlepszych drużyn z całego Wrocławia.
Gratulujemy!!!
Finał konkursu odbędzie się 12.04.2013.
Łukasz Przyczyna

Dodał: Admin dnia 2013-03-19 19:19:39

« wstecz 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 dalej »