Jasełka

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. 20 XII 2019 r. uczniowie kl. 3e pod opieką ks. Wojciecha Szablowskiego przygotowali przedstawienie jasełkowe, a dzieci z kl. 3a pod kierunkiem pani Małgorzaty Krystyańczuk zadbały o oprawę muzyczną na flażoletach.

Dodał: Admin dnia 2020-01-08 20:06:09

#RazemNaŚwięta

16 grudnia 2019r. w naszej szkole odbył się
 kiermasz oraz koncert kolęd,
pastorałek piosenek świątecznych. W tym roku organizowaliśmy go wspólnie z Radą Rodziców oraz Radą Osiedla Muchobór Wielki, przy wsparciu Klubu Seniora Muchoborki oraz Caritasu.

Dodał: Admin dnia 2019-12-20 07:32:04

Kolędowanie

Dnia 9 grudnia 2019 r. o godz. 18:30 na Rynku Wrocławskim wystąpił nasz chór szkolny Cantabile z repertuarem świątecznym. Prelekcję prowadziła Dominika Wargocka wraz z Hanią Flis, Mają Gumienną z kl. 6a, Oliwia Stambulska, Hania Stępień, Marysia Szul z klasy 5e. (więcej)

Dodał: Admin dnia 2019-12-12 18:18:15

Wieczornica

Tradycją naszej szkoły jest Wieczornica Niepodległościowa, która odbyła się 27.11.2019r.  W klimatycznym nastroju rozpoczęło się widowisko słowno-muzyczne oddające hołd tym,  którzy walczyli o niepodległość Polski. Pani Paulina  Wesołowska zadbała o stronę literacko-poetycką występu artystycznego, natomiast oprawę muzyczną przygotowała pani Dorota Studencka i towarzyszący
jej zespół wokalny. Zaproszeni goście śpiewali  pieśni patriotyczne  przy akompaniamencie pana Tomasza Gładysza. Spotkanie przebiegło w podniosłej atmosferze i w duchu patriotyzmu. Sztandar szkoły oraz 4 nauczycieli zostało odznaczonych honorową odznaką nadaną przez dolnośląski oddział  PTTK.

Dodał: Admin dnia 2019-11-29 18:39:39

Apele

Uczniowie klas I-III z okazji Święta Niepodległości uczestniczyli w apelu, podczas którego kl. 2C pani Joanny Kos i kl. 2E pani Katarzyny Leciejewskiej przygotowały program artystyczny poświęcony wydarzeniom  odzyskania niepodległości przez Polskę.
Uczniowie klas IV-V uczestniczyli w apelu przygotowanym przez nauczyciela historii Pana Jacka Duszaka i nauczyciela muzyki Tomasza Gładysza. Relacja z apelu patriotycznego (więcej)

Dodał: Admin dnia 2019-11-29 17:01:09

Dzień Życzliwości

21 listopada jest Światowym Dniem Życzliwości
Pozdrowień. W naszej szkole był to dzień wyjątkowy -  pełen uśmiechów, miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. Dominował kolor żółty, a to kolor optymizmu i radości.

Dodał: Admin dnia 2019-11-29 16:51:39

11 Listopada

11 listopada 2019 r. z okazji 101. rocznicy odzyskania

przez Polskę niepodległości, nasza szkoła - SP nr 25
uczestniczyła w Radosnej Paradzie Niepodległości,

która swój marsz rozpoczęła z placu przy Centrum Historii Zajezdnia. Finał z częścią oficjalną, odbył się na pl. Wolności z tradycyjnym odśpiewaniem pieśni patriotycznych.

Dodał: Admin dnia 2019-11-11 16:27:56

Śpiewanie hymnu

Dzisiaj - 8.11.2019 z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości w naszej szkole odbyło  się wspólne śpiewanie hymnu. A wszystko to w ramach akcji „Szkoła do hymnu” Pokazaliśmy, że w rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.

Dodał: Admin dnia 2019-11-08 19:33:44

Pasowanie kl. I

W  dniu 25.10.2018r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie dzieci klas pierwszych na
uczniów Szkoły Podstawowej nr 25. Pierwszoklasiści odważnie złożyli ślubowanie na sztandar, a  Pani Dyrektor Jolanta Dołęgowska dokonała pasowania na ucznia poprzez symboliczne dotknięcie każdego dziecka wielkim piórem. Następnie odbyły się występy artystyczne, życzenia i upominki.
Fotorelacje

Dodał: Admin dnia 2019-11-07 20:34:02

Aktywność

Aktywnie, zdrowo, na sportowo
Aktywność fizyczna zapewnia prawidłowy rozwój fizyczny  i umysłowy, prawidłową postawę ciała oraz dobry stan zdrowia, dlatego w SP nr 25 promujemy szkolne i pozaszkolne sukcesy sportowe naszych uczniów.
         Fotorelacja_1                 Fotorelacja_2
 Ich dokonania i zdobyte certyfikaty zostały zaprezentowane na wystawie podczas ogólnopolskiej konferencji pod patronatem Prezydenta  Wrocławia pana Jacka Sutryka i Rektora AWF we Wrocławiu pana Andrzeja Rokity „Wychowanie fizyczne – w trosce o ucznia”.

Dodał: Admin dnia 2019-10-23 16:02:55

Święto KEN

Dzień KEN jest świętem polskiej szkoły, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się  uroczyste apele uświetnione
programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas starszych i młodszych. O oprawę muzyczną zadbał pan Tomasz Gładysz. Pani Dyrektor Jolanta Dołęgowska w swoim wystąpieniu nawiązała do historii KEN oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki.
Fotorelacja_1

Dodał: Admin dnia 2019-10-14 18:40:14

Święto Drzewa

Tradycyjnie w naszej szkole 10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. Uczniowie klas I-III z zaangażowaniem wykonali  prace plastyczne, dzięki którym powstały piękne wystawy na korytarzach szkolnych. Ponadto podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważną  rolę odgrywają drzewa na naszej planecie.

Dodał: Admin dnia 2019-10-10 16:48:31