Św. MikołajPrzeżyjmy to jeszcze raz ...

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niecodziennych odwiedzin Mikołaja w naszej szkole, które miały miejsce
w okresie przedświątecznym.

 


Dodał: Admin dnia 2023-01-11 17:28:16

Naboj Junior25 listopada ośmioro uczniów naszej szkoły zmagało się z rówieśnikami z całego świata (Hiszpania, Francja, Chorwacja, Holandia, Czechy, Słowacja, Belgia) w Międzynarodowych Zawodach Matematyczno-Fizycznych Naboj Junior.
Podczas 120min uczestnicy zmagali się z rozwiązaniem jak największej ilości zadań.  Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:
Drużyna A, w składzie Alicja Golińska (8i), Szymon Łachajczyk (8i), Ilya Vasin (8g), Jan Dudek (8g); zdobyła 7. miejsce w okręgu Wrocławskim, 15. miejsce w kraju, a 97. na świecie.
Drużyna B, w składzie: Agata Rygiel (8f), Eryk Olawiński (8f), Jan Tarbaj (8f), Aleksander Szylko (8e); zdobyła 12. miejsce w okręgu wrocławskim, 27. miejsce w Polsce, a 153. na świecie.
Gratulujemy sukcesu naszym reprezentantom!
Obie drużyny przez kilka tygodni były przygotowywane przez nauczycieli: Dorota Studencka (fizyka), Tomasz Przybyła (matematyka).
W zmaganiach wzięło udział 27 drużyn we Wrocławiu, 144 w Polsce, a 1392 na świecie.


Dodał: Admin dnia 2022-12-12 16:31:16

Niemieckojęzyczna Gra TerenowaNiemieckojęzyczna Gra Terenowa
Dnia 30.11.2022 na Jarmarku Bożonarodzeniowym odbyła się Niemieckojęzyczna Gra Miejska. Wzięło w niej udział 48 uczniów z klas 8a,8e,8i, tworząc konkurujące ze sobą drużyny o zagadkowych nazwach, np.:deine Mütter, Fußfans, Pferde, gruseliger Bohrer, Wunderbaum, die Mädchen, Blitz, Schrauberdreher  i  aż cztery grupy nazwane Schmetterling. 
Grę wygrali:
Miejsce 1 -  76 punktów :  Oliwka S., Antosia Ś., Iza D., Maja R. z klasy 8e
Miejsce 2 -   69 punktów:  Hania S., Ania B. , Ada G. z klasy 8i
Miejsce 3 -   65 punków:  Ania J., Hania  S. z klasy 8e
 oraz   60 punktów:  Olek Sz., Kacper T., Kamil T., Tymek P. z klasy 8e
Te cztery grupy szczególnie się wyróżniły.
Uczniowie świetnie się bawili,  ćwicząc przy tym język niemiecki i rozkoszując się świąteczną atmosferą. Dziękuję Wam bardzo za aktywny udział. Sprawdzając  formularze konkursowe,  miło było poczuć Waszą sympatię i zaangażowanie.
Pozdrawiam, Małgorzata Płatkowska
                                                            Fotorelacja


Dodał: Admin dnia 2022-12-08 08:42:36

DyskotekaW piątkowe popołudnie, 25 listopada 2022 r. w SP nr 25 rozbrzmiewała muzyka, słychać było radosne śmiechy społeczności szkolnej.
Była to dyskoteka dla klas 4-7, którą zorganizowali nauczyciele dzięki pomocy Rady Rodziców i zainteresowanych uczniów. Uczestnicy bawili się super, ciasta były przepyszne, a oświetlenie nadawało klimat całej imprezie. Uwieńczeniem dyskoteki były wygibasy podczas tańców oraz pełna radości atmosfera.

Fotorelacja
 Film_1           Film_2           Film_3


Dodał: Admin dnia 2022-11-29 20:34:04

Wygrany meczKS Sporting Wrocław

21 listopada 2022r. nasza drużyna KS Sporting Wrocław  wygrała pierwszy mecz 2 : 0 z drużyną KPS Chełmiec Wałbrzych.
W drugim meczu pokonała UKS " Dwójka" Milicz z wynikiem 2:1.


Dodał: Admin dnia 2022-11-24 21:05:21

FotoprezentZ okazji Dnia Życzliwości przesyłamy fotoprezent  dla uczestników wycieczki do Drezna w dniu 19.10.2022r. W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klas: 5g, 6e, 8i, 8c i 8b oraz nauczyciele: Małgorzata Płatkowska, Laura Zimica i Tomasz Przybyła.
Na miejscu odwiedziliśmy szklaną manufakturę Volkswagena. Następnie udaliśmy się na spacer po Dreźnie śladami Augusta Mocnego i hrabiny Cosel. Mieliśmy okazję obejrzeć  kompleks Zwinger, Kościół Dworski, monumentalny obraz Fürstenzug (Pochód Książęcy, wyłożony 24 tysiącami kafelków z miśnieńskiej porcelany) oraz odbudowany na jubileusz 800-lecia miasta Drezna  (2006 r.) kościół NMP tzw. Frauenkirche. 
Miłego oglądania życzy w Dniu Życzliwości  Małgosia Płatkowska
Fotoprezent - link aktywny będzie przez miesiąc :-)
Fotorelacja
****************************************************************************************
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W DEKORACJACH SZKOLNYCH
*****************************************************************************************


Dodał: Admin dnia 2022-11-22 20:17:45

Lekcja historiiLekcja historii z pracownikiem Muzeum Gross Rosen
Dnia 17 listopada 2022 roku odbyły się w naszej szkole warsztatowe lekcje historii w klasach 8c, 8f oraz 8h, które przeprowadził edukator z Muzeum Gross Rosen, znajdującego się na terenie byłego obozu koncentracyjnego.
***
Przedstawiciel Muzeum przybył na zaproszenie Pana Grzegorza Cybuli, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie. Więcej informacji w fotorelacji.


Dodał: Admin dnia 2022-11-20 16:58:45

Patriotyczny listopadPATRIOTYCZNE WYDARZENIA W LISTOPADZIE
 W dniu 14 listopada 2022 r. odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie pod opieką p. Jacka Duszaka, p. Grzegorza Cybuli i p. Tomasza Gładysza przedstawili program artystyczny upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 Maja oraz postacie Adama Mickiewicza, Ignacego Łukasiewicza i Marii Skłodowskiej – Curie. Szkolny chór Cantabile pod opieką p. Tomasza Gładysza zaśpiewał pieśni patriotyczne.
                   Fotorelacja_1                Fotorelacja_2

              


Dodał: Admin dnia 2022-11-14 21:07:16

Dzień Postaci z Bajek DZIEŃ POSTACI  Z  BAJEK
4 listopada br. obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Chętni uczniowie przebrali się za ulubioną postać bajkową. Tego dnia w każdej klasie były następujące działania: 
- rozmowa o twórczości Walta Disneya i powstaniu bajek,
-wyborze jednego ucznia w każdej klasie, które wyróżniło się oryginalnym strojem,
-na wyznaczonych przerwach dyskoteka pod opieką K. Kasprzykowskiej i A. Kostuń, 
- fotobudki-makiety, zdjęcia dla chętnych uczniów,
- dla klasowego zwycięzcy za ciekawy strój - małe dyplomy.
Fotorelacja 1
Fotorelacja 2
                                      Dzień Postaci z Bajek w klasach IV-VIII
DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW ZA SPONSOROWANIE DROBNYCH UPOMINKÓW


Dodał: Admin dnia 2022-11-11 15:33:12

Konkurs RecytatorskiDnia 4 listopada 2022 roku w naszej Szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Uczniowie recytowali dowolny utwór z kanonu literatury dziecięcej. Pamiętali, że podczas recytacji nie wygląd, kostium, przebranie osoby recytującej jest najważniejsze, lecz sama interpretacja utworu. Dodał: Admin dnia 2022-11-05 22:43:10

Turniej Piłki Siatkowej29.10.22 nasz szkolny zespół wziął udział w Turnieju Piłki Siatkowej SOLIDVolley-Cup organizowanym przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Kultury Zdrowotnej i Sportu NSZZ "Solidarność". W turnieju udział wzięły zespoły ligowe z Wrocławia, Kłodzka, Iłowy, Trzebnicy oraz nasz stworzony przez uczennice 8 i 7 klas sportowych. Dla większości dziewczyn była to pierwsza okazja turniejowa do gry 6x6. Nasze zawodniczki spisały się z bardzo dobrej strony zacięcie walcząc w każdym spotkaniu o punkty. Zwieńczeniem turnieju był dla nas bardzo emocjonujący mecz z Volley Wrocław zakończony 1:1, jak się później okazało ten wrocławski zespół zwyciężył w turnieju. Gratulacje dla wszystkich walczących zespołów.  (więcej)


Dodał: Admin dnia 2022-11-05 21:40:44

Jeden dzień dookoła świataJeden dzień dookoła świata
W październiku br. uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym "W jeden dzień dookoła świata". Zadaniem każdej z klas było wykonanie formy przestrzennej wylosowanej budowli przypisanej do danego kraju. Następnie przez okres 3 tygodni trwała twórcza praca konstruktorska pod czujnym okiem wychowawcy, w wyniku której powstała interesująca wystawa z wykonanych dzieł w holu szkoły, wzbudzając ogromne zainteresowanie i uznanie nie tylko wśród uczniów, ale także wśród rodziców, pracowników i gości.
Zwycięską klasą okazali się uczniowie 4e.
***
Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki
j. angielskiego: p. Joanna Mieczkowska i p. Milena Łyś-Maliszewska.
***


Dodał: Admin dnia 2022-11-02 17:28:54