Świąteczny czas

Dodał: Admin dnia 2020-12-22 09:17:20

Grudniowy czas

"Dobre uczynki mają większą moc niż słowa,
bo mówić może każdy, ale niewielu wykona to, co powie”

Rok 2020  jest szczególnym czasem dla nas Wszystkich z kilku powodów. Pierwszy z nich  to pandemia, ograniczenia z nią związane i  wymuszona nauka zdalna.  Również Święta Bożonarodzeniowe,  w tym trudnym czasie będziemy obchodzić  inaczej niż do tej pory.
Nauczyciele i uczniowie Naszej szkoły pokazali WIELKIE SERCE.

Dodał: Admin dnia 2020-12-15 22:05:06

Wyróżnienie Neli

Świąteczna akcja Radia Wrocław i Alei Bielany dla uzdolnionych uczniów
   Uczennica naszej szkoły Nela Kłaczek znalazła się wśród wyróżnionych uczniów w ramach akcji mikołajkowej „Zdolny Zdalny Uczeń” i  otrzymała w upominku Tablet Huawei ufundowany przez Centrum Handlowe Aleja Bielany należące do Ingka Centres Sp. z o.o.
Nela udzieliła wywiadu na temat funkcjonowania szkoły i uczniów w okresie pandemii COVID - 19. Opowiedziała o problemach młodego człowieka w czasie izolacji i nauki zdalnej oraz wyraziła podziękowania nauczycielom za stworzenie możliwości udziału dzieci i młodzieży naszej szkoły w zajęciach rozwijających i wspomagających ucznia w tym trudnym czasie, organizowanych od ponad 3 tygodni w naszej szkole.
BRAWO NELA, GRATULACJE !!!!

Dodał: Admin dnia 2020-12-10 18:31:58

Kartka z kalendarza

W kalendarz listopadowych i patriotycznych działań SP nr 25 wpisały się apele, widowiska słowno-muzyczne, wieczornice, śpiewanie pieśni patriotycznych z zaproszonymi gośćmi, wystawy prac plastyczno-technicznych upamiętniające heroiczną walkę naszych przodków, a także coroczny udział naszej młodzieży w Radosnej Paradzie Niepodległości ulicami Wrocławia. Rok 2020 i sytuacja pandemiczna w naszym kraju wpłynęła na kameralny charakter obchodów Dnia Niepodległości przez społeczność szkolną. Wśród wielu działań podkreślających radosną 102. rocznicę odzyskania wolności przez Polskę, znalazły się m.in. prace uczniów związane z symbolami naszego kraju.

Dodał: Admin dnia 2020-11-30 18:32:45

Święto Niepodległości

W ramach obchodów Święta Niepodległości nauczyciele muzyki w naszej szkole p. Karolina Janik i p. Tomasz Gładysz zorganizowali koncert wirtualny pt. „11.11.1918 - Pamiętamy”.  W realizacji koncertu skorzystali z pomocy p. Magdy Franczuk -Szkotak.

Dodał: Admin dnia 2020-11-18 16:19:30

Przerwa na czytanie

23 października 2020 r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 25 we Wrocławiu wzięła udział w I Międzynarodowej edycji V Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”.

Dodał: Admin dnia 2020-11-05 09:58:54

Święto Drzewa

Corocznie w październiku uczniowie klas I-III obchodzą „Święto Drzewa”. W tym czasie każda klasa zapoznaje się z ciekawostkami przyrodniczymi, poszerza informacje o roli drzew w życiu naszej planety oraz pogłębia wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody. Ponadto w salach lekcyjnych i na korytarzach szkoły prezentowane są prace galerie prac plastycznych
wykonanych przez dzieci z klas I-III.
Fotorelacja "Jesienne drzewo"
Fotorelacja "Liściaki"
Fotorelacja "Drzewa"

Dodał: Admin dnia 2020-10-21 19:16:43

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo wokół nas
 Uczniowie klas trzecich wzięli udział w Szkolnym Konkursie Grafiki Komputerowej, którego tematem było bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Do zadania podeszli bardzo poważnie, ponieważ zwrócili uwagę  nie tylko  na bezpieczne poruszanie się po ulicy, ale także na zasady właściwego zachowania się wobec współczesnego zagrożenia, jakim jest COVID 19.
Brawo Uczniowie!!!

Dodał: Admin dnia 2020-10-06 21:13:08

Biegi przełajowe

W dniu 22.09. 2020 r. uczniowie Naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Moniki Bagińskiej i p. M. Strzeleckiego wzięli udział w Igrzyskach Dzieci w biegach przełajowych.
Wystartowały dwie sztafety w składzie:
Sztafeta I: Maniewska M. 5e, Małecka Z. 6c, Skóra Z. 6d, Golińska A. 6i, Sauchanka A. 6i, Tubicz K. 7g, Podlejska J. 7a.
Sztafeta II: Garbaciak D. 6a, Siemiradzki J. 6b, Kochman G. 6c, Nowak D. 6f, Olawiński E. 6f, Grygiel J. 6g, Herbut S. 6g.
Reprezentacja dziewcząt uplasowała się na 5. miejscu, a chłopców na 4. W zawodach wzięło udział 29 reprezentacji szkół.

Dodał: Admin dnia 2020-09-24 21:57:10

Święto patrona

Siedemnastego września 2020 r. nasz patron Franciszek Juszczak skończyłby sto trzydzieści jeden lat. W tym dniu z okazji urodzin tego wrocławskiego działacza polonijnego uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w szkole, wspominali najciekawsze wydarzenia z jego życia oraz przygotowali okolicznościowe gazetki. Natomiast dzieci klas I-III na tę okoliczność zaprojektowały pomysłowe wzory T-shirtów i przystroiły nimi szkolne korytarze.

Dodał: Admin dnia 2020-09-21 21:09:18

Rozpoczęcie r. szk. 2020/21

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2020/21. Po kilkumiesięcznej przerwie, spotkaliśmy się wszyscy w murach naszej szkoły. Ze względu na sytuację epidemiczną nie było uroczystego apelu. Każdy miał na twarzy maseczkę i obowiązkowo dezynfekował ręce po wejściu do budynku. Wszyscy stosowali się do obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią. Radosne powitania i uśmiechy przeplatały się z nutką niepewności
 i ciekawości, co przyniesie ten nowy rok szkolny. Mamy nadzieję, iż będzie to dobry rok i tego życzymy uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły.

Dodał: Admin dnia 2020-09-19 00:09:05

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka świętowany jest międzynarodowo, ale nie w każdym kraju 1 czerwca tak jak w Polsce, Niemczech czy Chinach. W Japonii i Korei Południowej ten dzień celebruje się 5 maja. (więcej)

Z okazji Dnia Dziecka