Prawa Dziecka

20 listopada wszystkie dzieci na świecie świętują Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W 1989 roku ONZ przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. W obchody tego święta włączyła się także Nasza Szkoła. Nauczyciele przybliżyli uczniom tematykę związaną z Konwencją o prawach dziecka. Były również prezentacje, zabawy dydaktyczne oraz wystawy prac plastycznych, a w klasach starszych został zorganizowany konkurs na najdłuższy łańcuch.  Wygrała klasa Vd - dzieci zrobiły prawie 180 metrowy łańcuch. W sumie uczniowie z całej szkoły zrobili 520 metrowy łańcuch.
Życzymy wszystkim naszym uczniom, aby ich prawa, zarówno w murach szkoły jak i poza nimi, były przestrzegane, szanowane i chronione.

Dodał: Admin dnia 2021-11-26 19:07:10

Dzień Życzliwości

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI W NASZEJ SZKOLE
 Na co dzień staramy się być życzliwi, uprzejmi, uśmiechnięci i pełni pogody ducha, a w Dniu Życzliwości było tak ....
Czy potwory mogą być dobre? Oczywiście! Tacy są właśnie nasi trzej dziwni bohaterowie. Pasją każdego z nich jest… życzliwość. Pomagają przy różnych, codziennych sprawach. ((c.d. opisu w relacji).

Relacja
Prace uczniów_1
Prace uczniów_2

Dodał: Admin dnia 2021-11-23 20:26:45

Przerwa na czytanie

Bicie rekordu czytania
28 października  2021 r na wszystkich przerwach międzylekcyjnych , w naszej szkole odbyło się bicie rekordu czytania.
W tym dniu uczniowie, nauczyciele, oraz pracownicy administracji czytali książki (każdy swoją). Najmłodszym uczniom, którzy samodzielnie jeszcze nie czytają, czytali starsi koledzy i koleżanki z wolontariatu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udziału w akcji promującej czytelnictwo.
Fotorelacja_1          Fotorelacja_2

Dodał: Admin dnia 2021-11-07 17:53:42

Poczet sztandarowy

W dniu 7 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkoleniu pocztów sztandarowych zorganizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Henrykowie.

W dniu 12 października 2021 r. poczet sztandarowy reprezentował naszą Szkołę podczas uroczystości, która odbyła się na Cmentarzu Żołnierzy Polskich we Wrocławiu z okazji 78. Rocznicy Chrztu Bojowego I Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele organizacji kombatanckich oraz Wojska Polskiego.

Dodał: Admin dnia 2021-11-07 17:48:00

Dzień Drzewa

Corocznie w październiku uczniowie klas I-III obchodzą „Dzień Drzewa”.
***
W tym czasie każda klasa zapoznaje się z ciekawostkami przyrodniczymi, poszerza informacje o roli drzew w życiu naszej planety oraz pogłębia wiedzę na temat sposobów ochrony przyrody.
***
W bieżącym roku szkolnym dwie klasy drugie: 2a i 2d postanowiły posadzić drzewa na terenie przed szkołą.

Dodał: Admin dnia 2021-10-21 23:08:55

Święto KEN

Dzień KEN jest świętem polskiej szkoły, świętem uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują. Z tej okazji pracownicy naszej szkoły obejrzeli pogram artystyczny w wykonaniu uczniów klas starszych i młodszych. Pani Dyrektor Jolanta Dołęgowska w swoim wystąpieniu nawiązała do historii KEN oraz złożyła życzenia wszystkim pracownikom placówki.

Dodał: Admin dnia 2021-10-15 03:53:01

Narodowe Czytanie 2021

NARODOWE CZYTANIE 2021
27 września 2021 roku
pani Małgorzata Gumienna
i uczniowie z kl. 8f  zorganizowali
w ramach lekcji języka polskiego klasowe obchody Narodowego Czytania "Moralności pani Dulskiej".
Chętni uczniowie przygotowali informacje na temat historii akcji Narodowego Czytania, biografię Gabrieli Zapolskiej, przybliżono problematykę tekstu oraz pojęcie dulszczyzny.
Uczniowie zdecydowali się również przygotować i zaprezentować wybrane sceny z utworu. Dzięki spotkaniu z tekstem G. Zapolskiej młodzież miała okazję dostrzeżenia ponadczasowego wymiaru problemu zakłamania, dwulicowości
 i dramatu ludzkiej egzystencji w relacjach rodzinnych i społecznych.

Dodał: Admin dnia 2021-10-02 13:18:27

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klas młodszych w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych systematycznie utrwalają podstawowe zasady poruszania się po drogach oraz zapoznają się z wybranymi znakami drogowymi, sygnałami świetlnymi
i dźwiękowymi.
***
We wrześniu w ramach Konkursu Grafiki Komputerowej w oparciu o własne doświadczenia, ilustracje i  filmy wykonywali prace pt. Bezpieczna droga do szkoły. Prace były przemyślane, zróżnicowane i przedstawiały poprawne sytuacje w ruchu ulicznym.
Fotorelacja1
Fotorelacja2

Dodał: Admin dnia 2021-09-27 19:51:35

Święto patrona SP 25

17 września obchodzimy w SP nr 25 we Wrocławiu Święto Patrona Szkoły - Franciszka Juszczaka.
***
W szkole tego dnia obowiązuje strój galowy. Pod obrazem przedstawiającym Patrona składane są kwiaty, a
uczniowie przygotowują prace plastyczne, które zdobią gazetki w salach i na korytarzach.

Dodał: Admin dnia 2021-09-21 14:36:55

Biegi przełajowe

Mistrzostwa Wrocławia
w Indywidualnych Biegach Przełajowych 2021/22

***
W dniu 14.09.2021r. na terenie kąpieliska "Morskie Oko" we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Wrocławia w Indywidualnych Biegach Przełajowych.

***
  Miło jest nam poinformować, że Damian Garbaciak uczeń kl. 7a zdobył Vice Mistrzostwo Wrocławia w biegu na 1000 m w kategorii Igrzysk Dzieci (rocznik 2009-10).

Dodał: Admin dnia 2021-09-16 22:32:57

Przegląd Talentów

Dodał: Admin dnia 2021-06-20 22:24:57

Sportowy Dzień Dziecka

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka miały charakter festynu sportowego. W piątek - 4.06.2021r. na terenie szkolnych boisk zebrali się uczniowie i nauczyciele. Wszędzie dookoła widać było roześmiane twarze dzieci, które aktywnie korzystały z przygotowanych atrakcji. Pedagodzy zorganizowali uczniom wspaniałą sportową zabawę. Dzieci brały udział w konkurencjach sportowych, m.in.: kręcenie hula hopem, rzuty do celu, mecze piłkarskie i wiele innych. Oby takich dni było więcej w roku... Tymczasem wszystkim dzieciakom, tym dużym i tym trochę mniejszym, życzymy radości, miłości i spełnienia marzeń.
Fotorelacja 1

Dodał: Admin dnia 2021-06-05 15:40:15