Dzień Niezapominajki

ŚWIĘTO NIEZAPOMINAJKI
Jak co roku, zachęcamy do dostrzegania  piękna, bogactwa, różnorodności i walorów polskiej przyrody. Przypomina nam o tym drobny kwiatek-niezapominajka, która stała się symbolem pamięci o miejscach, tych dalszych oraz tych w najbliższym otoczeniu, dającym nam warunki i okazję do odpoczynku na łonie natury.
Pamiętajmy też o dbaniu o naszą przyrodę, postawie ekologicznej i szanowaniu tego, co daje nam natura. Często szukamy  atrakcji przyrodniczych daleko, nie znając najbliższej okolicy - dzielnicy, miejscowości, regionu Polski.  Dlatego warto w tym dniu – święcie polskiej przyrody  pochylić się nad  tymi wartościami, jak nad małą niezapominajką, niepozornym kwiatkiem pełnym uroku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Niezapominajki w klasach I-III.

Dodał: Admin dnia 2022-05-13 20:49:17

Majowe święta

MAJOWE ŚWIĘTA
Przed nami niezwykle ważne dla naszego kraju majowe święta.

1 Maja to Międzynarodowy Dzień Ludzi Pracy, ustanowiony w Paryżu w 1890r.
***
2 Maja obchodzimy Dzień Flagi Państwowej oraz  Dzień Polonii i Polaków za granicą.
***
3 Maja jest świętem uchwalenia Konstytucji w 1791r.

Tradycyjnie  jak co roku, nasi uczniowie pamiętają o tych wydarzeniach.
Fotorelacja 1

Dodał: Admin dnia 2022-05-13 19:37:43

Eko-Marzanna

Konkurs był skierowany do uczniów kl 1-3, a jego celem było przygotowanie z materiałów ekologicznych Marzanny. Organizatorzy konkursu to: Katarzyna Fudali, Katarzyna Kopeć, Marlena Ossowska i Sylwia Wróbel.

Dodał: Admin dnia 2022-04-12 20:01:58

Przyjaźń

PRZYJAŹŃ NIE ZNA GRANIC ...

Miło nam poinformować o sukcesie dwóch uczennic z naszej szkoły. Są to Anna z klasy 2b i Yuliia z klay 4e, które wykonały piękne rysunki na temat współpracy Polski z Ukrainą w okresie wojennym. Kilka z tych rysunków stało się inspiracją dla organizatorek ogólnopolskiej akcji MASKOTKA PRZYJAŹNI z Instytutu Łukasiewicza IMIF z Warszawy oraz z Instytutu KOMEL z Katowic. Według pomysłów dziewczynek zostały uszyte maskotki Awokado Przyjaźni. Maskotki będą sprzedawane, a dochód przeznaczony będzie na pomoc Ukrainie.
FOTORELACJA_1     FOTORELACJA_2
Więcej na temat akcji można przeczytać w poście na FB:

Dodał: Admin dnia 2022-04-11 20:35:58

Światowy Dzień Wody

Uczniowie klasy 3d pod opieką swojej wychowawczyni pani Anny Frynas uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych promujących odpowiedzialne postawy proekologiczne z okazji Światowego Dnia Wody.
Finałem zajęć, obok zdobytej wiedzy na temat codziennego szacunku do wody, były prace plastyczne związane z kranówką. Zajęcia były interesujące i ciekawe.

***
Więcej informacji nt. zajęć w kl. 3d jest dostępnych na Facebooku (więcej)

Dodał: Admin dnia 2022-04-11 19:56:15

Dzień Wiosny

POWITANIE WIOSNY
Pod patronatem Małego Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas I-III wesoło i  z humorem powitali pierwszy dzień wiosny. Zapraszamy do obejrzenia prezentacji.

Dodał: Admin dnia 2022-04-08 18:15:16

Światowy Dzień Zespołu Downa

***
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. (więcej)
Światowy Dzień Zespołu Downa - kolaż

Dodał: Admin dnia 2022-03-23 20:00:19

Prawdy Polaków

84. rocznica uchwalenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła

W dniu 6 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości związanej z 84. rocznicą uchwalenia Prawd Polaków spod Znaku Rodła. Uroczystość odbyła się na wrocławskim Ostrowie Tumskim.
Nasze uczennice złożyły kwiaty pod wmurowaną w ścianę kościoła św. Marcina tablicą upamiętniającą Prawdy Polaków, a poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę podczas mszy św. w katedrze św. Jana Chrzciciela.

Dodał: Admin dnia 2022-03-10 21:00:28

Dyplomy dla SP 25

Uczniowie naszej Szkoły są doceniani za aktywne włączanie się w różnorodne przedsięwzięcia na szczeblu ogólnopolskim. SP nr 25 otrzymała dyplom za udział w akcji "BohaterON w Twojej Szkole 2021" upamiętniającej 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oraz dyplom za zorganizowanie obchodów "Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF".

DYPLOM                                    DYPLOM

Dodał: Admin dnia 2022-02-28 18:48:40

Bezpieczny Internet

Ósmego lutego 2022r. obchodzimy europejski Dzień Bezpiecznego Internetu. Jego celem jest przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Uczymy naszą społeczność szkolną, że INTERNET mimo wielu zalet, niesie również pewne zagrożenia, szczególnie dla najmłodszych jego użytkowników.
,,Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”.

Dodał: Admin dnia 2022-01-24 20:34:50

Moja magiczna choinka

Konkurs "Moja magiczna choinka"
odbył się w trudnym okresie, na pograniczu przejścia z edukacji stacjonarnej na zdalną. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział i zaangażowanie w wykonanie pięknych prac przestrzennych. To nas utwierdziło w przekonaniu, że są dzieci i rodzice, na których zawsze można liczyć.
***
Wyniki konkursu znajdują się w zakładce SUKCESY
Organizatorzy:  Agnieszka Baran-Ściubeł, Joanna Jacaszek, Marta Zapaśnik
***
Wszystkich uczniów klas 1-3 zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym!

Dodał: Admin dnia 2022-01-20 19:08:35

Życzenia świąteczne